Домой Мир Дети Коронавірус може передаватися від матері до дитини

Коронавірус може передаватися від матері до дитини

696
0

Французькі лікарі виявили перший випадок інфікування дитини в материнській утробі, пише The Jakarta Post.

Хлопчик, народжений у березні, переніс набряк мозку та неврологічні симптоми, пов’язані з COVID-19 у дорослих, але з того часу одужав, йдеться у дослідженні вчених, опублікованому у Nature Communications.

Раніше науковці вже вказували на ймовірність передачі вірусу від матері до плоду, але це дослідження пропонує перші вагомі докази, заявив старший автор Даніеле Де Лука, лікар шпиталю Антуана Беклера поблизу Парижа.

“Ми показали, що передача від матері плоду через плаценту можлива протягом останніх тижнів вагітності”, – сказав він.

Минулого тижня дослідники з Італії заявили, що дані про 31 вагітну, госпіталізовану з COVID-19, “наполегливо підказують”, що вірус може передаватися ненародженим немовлятам.

Дослідження JAMA, проведене в березні, розглядало схожу кількість вагітних пацієнток з COVID-19, і дійшло аналогічного висновку. Але докази тоді залишилися непрямими.

“Вам потрібно проаналізувати материнську кров, навколоплідні води, кров новонародженого, плаценту та інше. Отримати всі ці зразки під час пандемії з надзвичайними ситуаціями всюди непросто. Ось чому це підозрювали, але ніколи не стверджували”, – каже Де Лука.

Лікар та його команда зібрали ці дані зі справи вагітної жінки, яка народжувала у його лікарні на початку березня. Оскільки дитина з’явилась на світ ​​шляхом кесаревого розтину, усі потенційні джерела та резервуари вірусу залишилися недоторканими.

Концентрація SARS-CoV-2 (технічна назва вірусу) була найвищою у плаценті, виявили дослідники.

“Звідти він пройшов через пуповину до дитини, – сказав Де Лука. – Це шлях передачі”.

Симптоми COVID-19 почали розвиватися у дитини через 24 години після народження, зокрема пошкодження білої речовини в мозку. Але перш ніж лікарі змогли налаштувати курс лікування, симптоми почали відступати. Протягом трьох тижнів новонароджений майже повністю одужав самостійно.

Через три місяці у матері теж не залишилося симптомів.

“Погана новина полягає в тому, що це насправді сталося і може статися, – сказав Де Лука. – Хороша новина полягає в тому, що це трапляється рідко, дуже рідко, у масштабі світового населення”.

«Серед тисяч немовлят, народжених матерями із COVID-19, не більше одного або двох відсотків показали позитивність на вірус, а ще менше проявляють серйозні симптоми», – сказала Маріан Найт, професор здоров’я матері та дитини в Оксфорді, яка не брала участі в дослідженнях.

Статтю підготував Володимир Шешурак.